Київ, Є.Коновальця 36

Кафедра міжнародних відносин

Кафедра міжнародних відносин

«Проєкти культурної дипломатії» від Дар’ї Пономаренко

У рамках авторського курсу «Лідерство та міжнародні комунікації» відбувся мотиваційний майстер-клас випускниці кафедри міжнародних відносин Дар’ї Пономаренко.

Модератором заходу був кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Анатолій Дмитрович Ревенко.

 

 

Під час зустрічі зі студентами Дар’я порушила тему «Проєкти культурної дипломатії», окресливши їхню вагому роль у зовнішньополітичних відносинах.

«Культурна дипломатія (інструмент «м’якої сили») – почала набувати ознаки системної державної політики після 2016 року. Її розглядають, як частину публічної дипломатії, тобто зусиль дипломатів певної країни або організацій, фінансованих певними країнами, спрямованих на спілкування з населенням іншої країни. На відміну від традиційної дипломатії, яка передбачала контакт тільки в рамках дипломатичного корпусу, публічна дипломатія спрямована на широку публіку іншої країни і намагається вести з нею двовекторну комунікацію, тобто діалог», – зауважила спікерка на початку майстер-класу, акцентувавши, що у кожній країні функції культурної дипломатії, закріплені за профільною інституцією, яка має статус державної або афілійованої з державним органом. В Україні це Міністерство закордонних справ і Міністерство культури та інформаційної політики України.

 

 

Особливу увагу Д. Пономаренко звернула на Український інститут – державну установу України, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж країни за кордоном. Інститут заснований Кабміном України в 2017 році і належить до сфер управління МЗС України.

«В умовах прямої військової загрози, гібридної війни, браку системних кроків, для релевантного міжнародного іміджу України стає очевидним, що міжнародна спроможність країни як чинник її національної безпеки формується не лише завдяки військовій потузі, економіці чи геополітичним позиціям, тобто «hard power» (жорсткій силі), але й через гуманітарний і культурний потенціал «soft power» (м’яку силу)», – підкреслила Дар’я.

Як довідалась студентська молодь, одним із прикладів «м’якої сили», що реалізується, зокрема, Посольством України в Італії, – є протидія наративам кремля в Італійській Республіці. Аби розповідати правдиву інформацію про агресію рф проти України, що триває понад рік, Посольство ініціює проведення міжнародних конференцій у Сенаті, Інституті міжнародних справ Італії із залученням політичних діячів, провідних експертів, ЗМІ та наукових кіл. На регулярній основі українські представники також проводять інформаційні кампанії в соцмережах, щоб повідомляти про реальний перебіг сучасних політичних подій та розвінчувати закоренілі міфи про Україну.

Окремо фахівчиня згадала про своє колишнє членство в молодіжній громадській організації «Action Diplomacy: Ukraine», до якої долучалась у рамках проєкту професійно-практичної підготовки на кафедрі міжнародних відносин КНУКіМ. До речі, згодом Дар’я очолила «ADU» і разом з іншими студентами мала можливість відвідувати численні посольства й консульства, дипломатичні установи та відомства, державні органи влади, переймаючи знання і досвід відомих дипломатів, державних, громадських і культурних діячів; політиків, бізнесменів, економістів, правовиків, які розвивають власну професійну діяльність на міжнародному рівні.

 

 

Отримавши диплом магістра в університеті культури, випускниця-міжнародниця вирішила залишити посаду голови української НКО «Дипломатія Дії» та приєднатися до American Chamber of Commerce in Ukraine.

«Абсолютно розділяю бачення та місію AmCham Ukraine: об’єднати бізнес-спільноту та зробити Україну місцем світового рівня для інвестицій, інновацій та створення робочих місць. Мені пощастило працювати з чудовими людьми. Разом ми розвиваємо дієвий діалог між бізнес-спільнотою та урядом України (B2G). До того ж робота в тій сфері, для якої людина кваліфікована, є джерелом стимуляції до професійного та особистісного зростання».

 

 

Наприкінці майстер-класу Дар’я Пономаренко подякувала викладачам кафедри міжнародних відносин за знання, досвід і мотивацію, які допомогли їй розпочати кар’єру за обраним напрямом «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».

 

Студентам